Etkinlik


Sinan Sertel Bizans Materyal Kültürü Webinar Etkinliği

19 Mayıs 2020


Sinan Sertel

(1987-2019)

Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel'i 19 Mayıs 2019'da vahim bir olay sonucunda kaybettik. 

Olympos Kazısı Alan Sorumlusu ve Kazı Başkanı Yardımcısı Vekili olarak görev yapan ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü doktora öğrencisi olan Sinan'ı anmak ve anısını yaşatmak için Bizantolog. üyeleri olarak Olympos Kazısı ile birlikte bir webinar etkinliği düzenliyoruz.

Sinan Sertel Sayfası

Webinar

Webinar etkinliği 19 Mayıs 2020 tarihinde Zoom uygulaması kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Sinan Sertel'in anısına düzenlenecek bu etkinlikte Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencileri Bizans materyal kültürüne ilişkin çalışmalarını sunma imkanı bulacaklardır.

Webinar etkinliğine sunum yapan katılımcılara Olympos Kazı Ekibi tarafından Olympos I 2000-2014 Araştırma Sonuçları isimli kitap hediye edilecektir.

Kitaplar | Koç Üniversitesi | Suna & İnan Kıraç Akdeniz ...

Başvurular

Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencileri Webinar etkinliğine katılmak için başvurabilirler.

Yapılacak sunumlar için öngörülen süre 15 dakikadır. Sunulacak çalışmaların Bizans materyal kültürü hakkında olması beklenmektedir.

Katılımcıların slaytlarını/sunularını Zoom uygulaması üzerinden izleyicilerle paylaşarak sunumlarını yapmaları öngörülmüştür.

Webinar etkinliğine katılmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki linkten ulaşacakları formu doldurmaları gerekmektedir.

Başvurular 1 Mayıs 2020 tarihine kadar kabul edilecek olup 4 Mayıs haftasında Webinar programı açıklanacaktır.   

Başvurusu kabul edilen ve Webinar etkinliğinde sunum yapacak katılımcıların Bizantolog. üyesi olmaları gerekmektedir.

Başvurular kapanmıştır.İzleyiciler

Sinan Sertel'in anısına düzenlenecek bu etkinlik herkese açıktır. Etkinliğe katılmak için aşağıdaki linki kullanarak kayıt yaptırmak gereklidir. Kayıt yaptıran izleyicilerle paylaşılacak olan link aracılığıyla etkinliğe katılmak mümkün olacaktır. 

Kayıtlar kapanmıştır.

Etkinliğe katılan izleyicilerin aşağıda belirtilen sitemiz kurallarına uymaları gerekmektedir. Bu kuralları ihlal eden izleyicilerin etkinliğe erişimleri sonlandırılacaktır.  

Bilimsellik

Bizantolog. üyeleri tarafından internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar Geç Antik Çağ ve Bizans dönemine ilişkin akademik ve bilimsel çalışmalara ilişkindir. 

Saygı

Bizantolog. üyeleri, internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarda ve bildirdikleri görüş ve yorumlarda karşılıklı saygı ve nezaket ilkeleri doğrultusunda hareket ederler. Farklı görüş ve düşüncelere saygı duyarlar. Tartışmalarda bilimsel ve akademik söylemin dışına çıkmazlar, kişilik haklarına saygılı tutum ve davranışlar sergilerler. 

Destek

Bizantolog. üyeleri, işbirliği ve yardımlaşmaya açık ve heveslidirler. Topluluğun tüm üyelerine karşı kibar, dostane ve iyi niyetle yaklaşırlar. Üyelerin çalışmalarını desteklemek ve ortak akıl üretmek amacını güderler. Aynı zamanda fikri mülkiyet haklarını gözetirler. 

Güvenlik

Bizantolog. üyeleri, internet güvenliği konusunda dikkatli davranırlar. Forum ve bloglarda hassas kişisel bilgilerini paylaşmamaya özen gösterirler. 


Bize bizantolog@gmail.com mail adresimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İnternet sitemizin ziyaretçi/kullanıcı aydınlatma metnine ulaşmak için tıklayınız.

Powered by Wild Apricot Membership Software