Etkinlik


Bizantolog - GABAM

Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu

6  17 EYLÜL 2021 


Yaz Okulu

Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan akademik çevre arasındaki iletişim bağlarını güçlendirmek, etkileşimi ve işbirliğini artırmak gayesiyle bilimsel sosyal ağ olarak kurulan Bizantolog. ve Koç Üniversitesi-Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi (GABAM) işbirliği ile Bizantolog üyeleri için online Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu düzenleyecektir.

Yelda Olcay Uçkan ve Meryem Acara Eser tarafından yürütülecek Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu’nda Geç Antik Çağ ve Bizans alanında çalışan lisansüstü öğrencilere cam ve maden sanatı disiplinlerinin ve başlıca kaynaklarının tanıtılması, cam ve maden eserlerin dönemin politik, ekonomi ve sanat tarihine nasıl ışık tuttuklarının irdelenmesi ve katılımcıların yaz okulunda edindikleri temel ile araştırmalarını bu disiplinler ile zenginleştirebilir hale gelmeleri hedeflenmektedir.

Program

Bizantolog - GABAM Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu 6 oturumdan oluşacak 9 saatlik bir eğitim programıdır

Oturumlar 10:00-11:30 arasında gerçekleştirilecektir.

Zoom uygulaması kullanılarak yapılacak online derslere katılım zorunludur. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilecek online dersler sırasında yapılacak tartışmalar ve verilecek okuma ve ödevler öğrenme sürecinin önemli bir parçasını oluşturacaktır.

Online derslerin video ve ses kaydı alınarak Bizantolog arşivinde saklanacak ve YouTube kanalına yüklenebilecektir. 

Eğitim dili Türkçe olup program ücretsizdir.

6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak ve 17 Eylül 2021 tarihinde tamamlanacak programın sonunda devamlılık şartını sağlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru

Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu’na katılmak isteyen Bizantolog üyelerinin aşağıdaki linkten erişebilecekleri formu doldurarak başvurmaları gerekmektedir.

Programın kapasitesi 25 kişi ile sınırlı olup lisansüstü öğrencilere ve yeni mezunlara öncelik verilecektir.

Başvuru için son tarih 15 Ağustos 2021’dir

25 Ağustos 2021 tarihinde başvurusu kabul edilen katılımcılar açıklanacaktır.

Aşağıdaki linki kullanarak Bizantolog üyelerinin erişimine açık sayfaya ulaşabilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.


Başvurular kapanmıştır.


Oturumlar

6 Eylül 2021 Pazartesi 10:00-11:30 Yelda Olcay Uçkan Cam Sanatı I

8 Eylül 2021 Çarşamba 10:00-11:30 Yelda Olcay Uçkan Cam Sanatı II 

10 Eylül 2021 Cuma 10:00-11:30 Yelda Olcay Uçkan Cam Sanatı III 

13 Eylül 2021 Pazartesi 10:00-11:30 Meryem Acara Eser Maden Sanatı I

15 Eylül 2021 Çarşamba 10:00-11:30 Meryem Acara Eser Maden Sanatı II 

17 Eylül 2021 Cuma 10:00-11:30 Meryem Acara Eser Maden Sanatı III 


Önemli Hususlar

  • Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu’nda dersler online verilecek olmakla birlikte katılımcıların aktif olarak derse iştirak etmeleri ve verilecek okumaları yapmaları beklenmektedir.
  • Bizans Cam ve Maden Sanatı Yaz Okulu’nda derslere katılım zorunludur. Katılımcıların yaz okulu bitiminde başarı belgesi almaya hak kazanabilmeleri için online derslerin en az %80’ine katılmış olmaları gerekmektedir.
  • Mücbir sebepler haricinde üst üste iki defa online derse katılmayanların programla ilişiği kesilecektir.
  • Online dersler için katılımcıların ücretsiz olarak açılabilen Zoom hesabına sahip olmaları gerekmektedir.
  • Katılımcılar kendi görüntülerini paylaşmak konusunda serbest olmakla birlikte dersler sırasında gerçek isimlerini kullanmaları tercih edilmektedir.
  • Online yapılacak tüm dersler kaydedilerek Bizantolog Youtube sayfasında yayımlanabilecektir. Derslerin işlenmesi sırasında katılımcıların sesleri, isimleri ve eğer paylaşıyorlarsa kamera görüntüleri yayınlanacak olan bu kayıtlara girebilir. Başvurusu kabul edilen katılımcılardan Aydınlatma ve Açık Rıza metinlerini onaylamaları talep edilecektir.


Bize bizantolog@gmail.com mail adresimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İnternet sitemizin ziyaretçi/kullanıcı aydınlatma metnine ulaşmak için tıklayınız.

Powered by Wild Apricot Membership Software