Buluşma Noktası 

X. Bizantolog Geç Antik Çağ ve Bizans Çalışmaları Okuma Etkinliği

29 Jun 2020 23:17 | Anonymous member (Administrator)

X. Bizantolog Geç Antik Çağ ve Bizans Çalışmaları Okuma Etkinliği'nde tartışılmak üzere üyelerimizden Bilge Ar ve Şebnem Dönbekci tarafından önerilen ve Bizans algısına ve Bizans çalışmalarına ilişkin tartışmalar için kavramsal bir başlangıç olması hedefleneHelena Bodin’in “Whose Byzantinism - Ours or Theirs? On the Issue of Byzantinism from a Cultural Semiotic Perspective” isimli makalesi belirlenmiştir. 

Ek okuma olarak ise bu makalenin yer aldığı ve 16. yüzyıldan günümüze Avrupa kültüründe Bizans algısının ele alındığı kitabın giriş bölümü önerilmektedir.  

Okumalar:

Bodin, H. 2016 "Whose Byzantinism–Ours or Theirs? On the Issue of Byzantinism from a Cultural Semiotic Perspective." In The Reception of Byzantium in European Culture since 1500, edited by P. Marciniak and D. C. Smythe, 11-42. Routledge.

Ek Okuma:

Marciniak, P. and D. C. Smythe. 2016. "Introduction." In The Reception of Byzantium in European Culture since 1500, edited by P. Marciniak and D. C. Smythe, 1-8. Routledge.

Tarih: 01.07.2020

Saat: 21.00

Etkinlik zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek olup, tüm materyaller ve zoom linki katılımcılara mail yoluyla iletilecektir. Bizantolog etkinlikleri yalnızca site üyelerine açıktır.

Author
Comment
 

Bize bizantolog@gmail.com mail adresimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizin ziyaretçi/kullanıcı aydınlatma metnine ulaşmak için tıklayınız.


Powered by Wild Apricot Membership Software