Buluşma Noktası 

Duyuru Kategorileri

 • Bildiri çağrıları

 • Bilimsel toplantı çağrıları 

 • Burs, yarışma, ödül duyuruları

 • Eğitim duyuruları 

 • Sergi, etkinlik, yeni yayın duyuruları

 • İş ilanları 

Duyuru Yayımlama

Duyurular içerik sağlayıcı üyeler tarafından ve ilgili linkler ile birlikte yayımlanır.

Duyurular herkese açıktır. Bu nedenle sadece üyeler arasında duyurulmak istenen konular için forumların kullanılması tercih edilmelidir.

<< First  < Prev   ...   9   10   11   12   13   Next >  Last >> 
 • 19 Nov 2019 14:43 | Anonymous member (Administrator)

  ANAMED Kütüphanesi ve Tarih Vakfı ortaklığında düzenlenen Kütüphane Konuşmaları,  Toplumsal Tarih Dergisi “Günümüz İstanbul’unda Bizans” dosyası yazarlarını 1 Ekim 2019 günü ağırlamıştı. Toplumsal Tarih dergisi Ağustos 2019 sayısında yer alan dosyadan yola çıkarak gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü, aynı zamanda dosya editörü olan Buket Kitapçı Bayrı üstlenmişti. 

  Konuşmayı kaçırdıysanız buradan dinleyebilir, konusunu ve afişini buradan görüntüleyebilirsiniz.  

  "Dosyaya yazılarıyla katkıda bulunan isimlerden Mustafa Sayar, Kerim Altuğ, Selvihan Kurt ve Naz Baydar’ın katılımıyla yapılacak konuşmada, Bizans’ı araştırmak isteyenlere mezarlar, muskalar, oltalar, limanlar, su yolları gibi gündelik yaşamla ilinti konular üzerinden, İstanbul şehrinin katmanlarına dair bir perspektif sunulmuştur. İstanbul’da yapılan kurtarma kazıları, buluntular, bu buluntuların İstanbul tarihine katkıları, aynı zamanda şehirdeki farklı kurumlardaki arşiv ve kütüphanelerdeki Bizans kaynakları ele alınmıştır. Dosyaya kapak resmi ve bu resim hakkındaki notlarıyla katılan Ali Yaycıoğlu’nun görsel çalışmaları da tartışmanın bir parçası olmuştur."  • 19 Nov 2019 14:32 | Anonymous member (Administrator)

  Geç Antik ve Bizans alanında çalışan akademik çevre (öğrenciler, akademisyenler, araştırmacılar) arasındaki iletişimi ve bağları güçlendirecek, etkileşimi ve işbirliğini artıracak bir bilimsel sosyal ağ oluşturmak amacıyla kurduğumuz Bizantolog sitesi hala devam eden bir çalışmadır. Sitenin alt yapısı ingilizce olduğu için halen bazı sayfalarda ingilizce butonlar veya metinler görebilirsiniz. Sitemizi en kısa zamanda tamamen Türkçe hale getirmek için çalışıyoruz! 

  Bu süreçte üye olabilir ve bize sitemiz hakkında geri bildirimde bulunabilirsiniz. Amacımız Bizantolog'u hepimizin kolayca kullanabileceği bir platform haline getirmek. 

  Hoşgeldiniz! 

 • 19 Nov 2019 03:18 | Anonymous member (Administrator)

  Koç Üniversitesi tarafından verilen burslara Neolitik Çağ’dan Osmanlı Dönemi’ne kadar uzanan süreçte Türkiye’nin arkeolojisi, sanat tarihi, tarihi ve benzer disiplinleri üzerinde uzmanlaşmış akademisyenlerin başvuruları beklenmektedir. Burslar, Koç Üniversitesi’nin Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bir akademik yıl geçirmeleri için yaklaşık 10 doktora öğrencisi,10 doktora sonrası ve kıdemli araştırmacılara verilecektir. 

  Son başvuru tarihi 15 Aralık 2019.

  Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


<< First  < Prev   ...   9   10   11   12   13   Next >  Last >> 

Bize bizantolog@gmail.com mail adresimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizin ziyaretçi/kullanıcı aydınlatma metnine ulaşmak için tıklayınız.


Powered by Wild Apricot Membership Software